日期:
来源:雅诚德英语网
The unit price is the price of an item per unit measure, for example, one ounce, one quart, one pound.
单价是一件商品计量单位的价格,例如,一盎司、一夸脱、一磅。
The unit price is the price of an item per unit measure, for example, one ounce, one quart, one pound.
单价是一件商品计量单位的价格,例如,一盎司、一夸脱、一磅。